FINESSE

Leczenie otyłości

Leczenie otyłości to nie jest najłatwiejsza sprawa. Otyłość jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób przewlekłych. Każdego roku zabiera ona życie blisko 3 milionom ludzi na całym świecie. Dodatkowo atakuje ona coraz więcej osób. W samych Stanach Zjednoczonych w ciągu jednej dekady wskaźnik otyłości podskoczył z 32 do 39%. Alarmujące jest także to, że wiele osób nie zauważa problemu.

Sytuacja w Polsce ma się niewiele lepiej. W grupie 25 – 29-latków problemy z nadwagą lub otyłością ma aż 40% osób. Do 55% skacze wskaźnik w grupie wiekowej 35-39 lat. Jednak to w grupie powyżej 50. roku życia sytuacja jest przerażająca. Aż 65% seniorów ma problem ze zbyt dużą wagą, która często zagraża ich życiu.

Leczenie otyłości spowodowanej złymi nawykami żywieniowymi i brakiem aktywności

Pierwszym aspektem w takim przypadku jest przeanalizowanie diety osoby, która cierpi na otyłość. To właśnie złe nawyki żywieniowe są główną przyczyną chorobliwej nadwagi. Nie bez znaczenia jest także brak aktywności fizycznej. W tym przypadku może pomóc dietetyk oraz regularne ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego trenera. Jednak nie zawsze te dwa czynniki są powodem otyłości. Co jeszcze może się na to składać?

Zajadanie stresu

Problemy psychologiczne. Wiele osób cierpiących na nadwagę lub otyłość zajada stres. Nie mogą się powstrzymać i przez to przybierają na masie w szybkim tempie, co zdecydowanie może zagrażać ich zdrowiu i życiu. W takiej sytuacji leczenie otyłości powinno zacząć się od wizyty u terapeuty i rozważenia długotrwałej terapii.

Zaburzona gospodarka hormonalna

Problemy z hormonami. Często za nieprawidłową przemianę materii oraz nagłe przybieranie na masie może odpowiadać zaburzona gospodarka hormonalna. Tycie mogą powodować także niektóre leki, np. antykoncepcyjne czy antydepresyjne. W takim przypadku należy zgłosić się do endokrynologia i wykonać badania, które ten specjalista zaleci.

Leczenie otyłości sposoby:

  • regularne treningi pod okiem wykwalifikowanego trenera;
  • odpowiednie zbilansowanie posiłków pod okiem dietetyka;
  • wizyta u endokrynologa;
  • rozpoczęcie psychoterapii.
  • Otyłość zagrażająca życiu

W przypadku otyłości, która realnie zagraża życiu, warto skorzystać z usług oferowanych przez kliniki leczenia otyłości. W takim przypadku lekarz szczegółowo zapozna się z przypadkiem pacjenta i dobierze odpowiedni plan leczenia.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

FINESSE

Dom Uroda Zdrowia