FINESSE

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja jest formą elektroterapii, która pobudza układ nerwowy i mięśnie. Za pomocą niskiej częstotliwości prądu wywołany zostaje skurcz mięśni, który imituje ich pracę w czasie wysiłku fizycznego.

Zabiegi wykorzystujące elektrostymulację wskazane są w leczniczych terapiach, przede wszystkim dla osób z ograniczonymi możliwościami fizycznymi (m.in. po kontuzjach, z problematyczną nadwagą lub dotkniętych chorobami obniżającymi wydolność). Ponadto, jako że poza określonymi przeciwwskazaniami, elektrostymulacja mięśni jest zupełnie bezpieczna, często wykorzystuje się ją również do ujędrnienia i modelowania sylwetki.

Elektrostymulacja mięśni po kontuzjach

Za przeprowadzenie elektrostymulacji odpowiada urządzenie montowane do ciała pacjenta za pomocą elektrod i zabezpieczane rzepami. Aparat wyprowadza niewielkiej częstotliwości fale prądu oddziałujące na mięsień. Mocowanie powinno znajdować się w tak zwanych punktach motorycznych, czyli miejscach wnikania do mięśni nerwów.

W przypadku mięśni pourazowych, porażeń oraz niedowładów, elektrostymulacja ma zapobiec degeneracji uszkodzonego mięśnia do czasu jego wyleczenia. Medycyna bardzo przychylnie odnosi się do tego typu zabiegów, szczególnie w procesie rehabilitacji oraz jako element wspierający w zmniejszeniu dolegliwości bólowych.

Elektrostymulacja mięśni przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej

Ponadto elektrostymulacja daje liczne efekty w kontekście wyglądu sylwetki i jest oceniana jako jedna z najbardziej skutecznych metod. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia dotlenienie, wpływa na rozbicie cellulitu. Dzięki zabiegowi podniesiona zostaje ogólna odporność organizmu, zwiększa się także produkcja kolagenu, który utrzymuje młodość naszej skóry.

Przeciwwskazania do stosowania elektrostymulacji

Zabieg wyklucza się u osób z chorobami serca, u których występują epilepsję lub stany zapalne skóry. Przy elektrostymulacji obejmującej nogi, zagrożeniem mogą być żylaki, natomiast zdiagnozowane spastyczne porażenie mięśni oraz guzki nowotworowe zupełnie wykluczają z zabiegu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

FINESSE

Dom Uroda Zdrowia