FINESSE

Drenaż limfatyczny - cena

Drenaż limfatyczny to zabieg mający na celu regenerację działania układu chłonnego oraz redukowanie istniejących obrzęków. Przeprowadza się go za pomocą aparatu do kompresji pneumatycznej lub wykonywany jest ręcznie, przez certyfikowanych fizjoterapeutów oraz specjalnie wykwalifikowanych masażystów w wielu placówkach w kraju.

Stymulacja układu limfatycznego

Zabieg stymuluje układ limfatyczny do odpowiedniej pracy, głównie za pomocą powolnych ruchów okrężnych, wzbogaconych o inne, dostosowane siłowo do kondycji pacjenta oraz części ciała poddawanej masażowi. Transport produkowanych w węzłach chłonnych limfocytów, pod wpływem stymulacji znacznie przyspiesza, co dodatkowo daje efekt młodej i jędrnej skóry na dłużej. 

Chociaż drenaż limfatyczny jest określany jako zabieg bezinwazyjny, istnieje wiele przeciwwskazań do jego wykonania. Niewydolności serca, choroby skóry oraz stany zapalne bezwzględnie uniemożliwiają przeprowadzenie masażu, problemem mogą stać się również nadczynność tarczycy, epilepsje, różnego rodzaju tętniaki, zaburzenia rytmu serca, a nawet menstruacja i ciąża. Ponadto każdy obszar posiada indywidualne obostrzenia, z którymi należy zapoznać się przed zgłoszeniem na zabieg, a osoby po 60 roku życia muszą odbyć wcześniejszą konsultację z lekarzem.

Cena drenażu limfatycznego

Ceny pojedynczych masaży wahają się w okolicach 100 – 300 złotych, w zależności od placówki. W przypadku częstego korzystania z zabiegu najkorzystniejszym dla naszego budżetu rozwiązaniem będzie opłacenie sesji kilku lub kilkunastu zabiegów z góry. Wykupienie serii 10 masaży w takiej sytuacji wyniesie nas około 1000 złotych.  Istnieje również możliwość zakupienia własnego aparatu za kilkaset złotych oraz wykonanie masażu samodzielnie, jednak przy braku specjalnego przygotowania i mniejszych potrzebach, warto oddać się w ręce specjalisty.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

FINESSE

Dom Uroda Zdrowia