FINESSE

Klinika leczenia otyłości

Klinika leczenia otyłości może być odpowiednim miejscem dla osoby, która walczy z chorobliwą nadwagą. Poniżej odpowiemy na pytania, kiedy zaczyna się otyłość, gdzie się zgłosić w przypadku otyłości i kiedy należy to zrobić.

Otyłość jest niestety bardzo popularną chorobą obecnych czasów. W sklepach dostępne są setki produktów, które są wysokokaloryczne i niezdrowe. Między posiłkami często sięgamy po przekąski pełne cukrów oraz tłuszczy, nie zwracamy także uwagi na to, z jakich składników składają się nasze posiłki. Niestety takie działania prowadzą do przybierania na masie, co często kończy się chorobliwą nadwagą. Jednak to tylko jedna z przyczyn otyłości.

Ile osób w Polsce jest otyłych?

W Stanach Zjednoczonych na otyłość cierpi już 38% obywateli. Wskaźnik ten podskoczył z 32% w zaledwie 10 lat. Także w Polsce liczba osób otyłych wciąż rośnie.

Zostały w naszym kraju przeprowadzone badania, których wyniki są przerażające. W grupie wiekowej 25-29 lat aż 40% osób ma nadwagę lub jest otyłych. W grupie 35-39-latków ten wskaźnik wynosi jeszcze więcej, bo aż 55%. Najgorzej wypadła jednak grupa wiekowa powyżej 50. roku życia – w tej grupie wskaźnik nadwagi i otyłości to ponad 65%.

Kiedy mamy do czynienia z otyłością?

WHO określiło, kiedy mamy do czynienia z otyłością. Za otyłość uważa się stan, w którym tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 25% całkowitej masy ciała u mężczyzn oraz 30% u kobiet.

 

 

Skąd bierze się otyłość? Przyczyny otyłości

Otyłość jest jedną z najbardziej skomplikowanych i najgroźniejszych chorób przewlekłych. Każdego roku umiera na nią blisko 3 miliony ludzi. Jednak nie zawsze stoi za nią nieodpowiednia dieta.

Przyczyny otyłości:

  • nieprawidłowe odżywianie;
  • niska aktywność ruchowa;
  • kwestie psychologiczne;
  • genetyka;
  • problemy hormonalne.

Jak wyleczyć otyłość? Klinika leczenia otyłości

Pierwszym krokiem może być wizyta u dietetyka. Przeanalizuje on dietę z pacjentem i dobierze odpowiednio zbilansowaną dietę. Jeśli jednak to nie wina diety, może być także konieczna terapia, która pozwoli na poradzenie sobie np. z nadmiernym apetytem (zajadaniem stresu).

Jeśli jednak nadwaga jest tak duża, że zagraża życiu, dobrym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do kliniki leczenia otyłości. Trafimy wtedy pod opiekę wykwalifikowanych lekarzy, którzy po przeanalizowaniu sytuacji pacjenta, dobiorą odpowiednią kurację lub opracują szczegółowy plan leczenia.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

FINESSE

Dom Uroda Zdrowia