FINESSE

Jak urządzić salon

Salon, zaraz po kuchni, jest sercem domu. Chcemy się czuć w nim komfortowo i móc do woli odpoczywać. Jakie są zatem zasady urządzenia przytulnego i pięknego salonu? Prezentujemy poniżej kilka wskazówek.

Pierwszy, najważniejszy czynnik

Pierwszą rzeczą przy urządzaniu salonu jest ustalenie, jaką rolę ma on pełnić. Może być miejscem relaksu w gronie najbliższych, miejscem, w którym przyjmujesz gości lub przestrzenią, w której będziesz czytać książki. Od tego czynnika zależy, co powinieneś wziąć pod uwagę przy jego urządzaniu.

Rodzaj wystroju

Ile ludzi, tyle gustów. Salon można urządzić na różne sposoby. W zależności czy wolimy styl minimalistyczny, rustykalny czy łączący wszystkie style po trochu, eklektyczny.

Rodzaj wystroju salonu minimalistyczny

Lubisz nowoczesność i przejrzyste przestrzenie? Proponujemy w takiej sytuacji styl minimalistyczny. Dominują w nim jasne kolory i proste meble.

Rodzaj wystroju salonu skandynawski

W ostatnim czasie bardzo popularny jest styl skandynawski. Cechuje się on jasnymi kolorami, które optycznie powiększają przestrzeń oraz drewnem, a żywe rośliny nadają niezwykłego uroku.

Rodzaj wystroju salonu industrialny

Podobają ci się przestrzenie „surowe”? Postaw na styl industrialny. Cegły, nieobrobione drewno oraz metalowe meble, a do tego oszczędne dekoracje.

Rodzaj wystroju salonu eklektyczny

Nie umiesz się zdecydować na konkretny styl? Postaw na eklektyczność. W tym wystroju można połączyć wszystkie style w jeden. Jest to świetne rozwiązanie dla niezdecydowanych.

Znaj umiar i dostosuj przestrzeń do potrzeb

Salon nie powinien zostać przeładowany dekoracjami oraz przedmiotami. Im więcej rzeczy będzie poustawianych na meblach oraz wisieć na ścianach, trudniej będzie utrzymać porządek. Warto się także zastanowić, jakie potrzeby ma spełniać ta przestrzeń. Jeśli zależy nam na miejscu, w którym z przyjemnością rozsiądziemy się z książką – pomyślmy nad wygodnym fotelem lub kanapą. Jeśli przestrzeń ma być wykorzystywana do przyjmowania gości, warto zakupić duży jadalniany stół i pasujące do tego krzesła.

Wybierz odpowiednie oświetlenie

Fajną opcją przy urządzaniu salonu jest wybór oświetlenia, które można dostosowywać. Można zdecydować się na światła ledowe, a w tym przypadku można ustawiać także różne kolory oraz natężenie światła.

Mamy nadzieję, że artykuł pomógł w wyborze wystroju do salonu. Pamiętajcie, im lepiej dostosujecie przestrzeń do siebie, tym lepiej będzie się spędzało wam w niej czas.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Gruzzly.pl – big bagi na gruz i odpady remontowe

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

FINESSE

Dom Uroda Zdrowia